Уже багато років поспіль в академії щорічно проводиться конкурс «Козацькі забави» як захід, покликаний віддати данину поваги українському козацтву, як орієнтиру національного самовизначення і самосвідомості для підростаючого покоління. Цього року свято змінив дату свого проведення - його перенесли з 23 лютого (Дня захисника Вітчизни) на День Козацтва - свято Покрова Пресвятої Богородиці. Відповідно відбувся він в середині жовтня і під новою назвою - «Козацьке коло».

Традиційно команди трьох факультетів льотної академії та одного загону іноземних курсантів змагалися між собою в силі, спритності, знанні української культури, умінні допомагати один одному і багатьох інших якостях, властивих «справжньому козакові». Одні курсанти брали участь в жартівливих конкурсах, інші організовували виставки своїх поробок, треті - готували на вогнищах різноманітні страви.

Почесними гостями заходу стали поранені в зоні АТО українські воїни, які прибули з довколишнього госпіталю. Саме на їх адресу звучали слова особливої поваги, поваги і подяки.

Відвідали захід і представники православної церкви, привітавши усіх присутніх з Покрови Пресвятої Богородиці, благословивши привезеної з собою іконою.

Хоча мали місце і конкурсні бали, і журі, і церемонія нагородження переможців, але, на мій погляд, переможці визначалися не цим формальним шляхом. Переможців визначила Фортуна - ними стали всі, хто в призначений час прибув в призначене місце і занурився у світ козачих забав. Погода сприяла організаторам свята. Теплий погожий день, весела доброзичлива атмосфера, святкова концертна програма, забавні шоу, смачні частування, море позитиву - таким запам'ятається перший в КЛА НАУ «Козацьке коло».

Помічник начальника КЛА НАУ О.Кушнір

Відео про цей захід можна

.