Льотна експлуатація повітряних суден
З давніх-давен найромантичніші та відчайдушніші представники людства мріяли про польоти. Науково-технічний прогрес подарував їм таку можливість. З першого моменту появи і до сьогоднішніх днів професію «пілот» обирають незвичайні хлопці та дівчата, та це не дивно. Оскільки процес пілотування повітряного судна – завдання не тільки складне, але й дуже відповідальне, тому що вимагає наявності особливих здібностей та особистісних якостей. Будь-хто не може стати пілотом. Це один із факторів, який доводить, що льотні кадри на світовому ринку праці завжди затребувані.
Компетентні джерела прогнозують подальше зростання попиту на фахівців цієї професії. Відповідно інформації з офіційних джерел ІСАО (Міжнародна організація цивільної авіації) дефіцит у комерційних пілотах з урахуванням пропускної здатності існуючих інститутів навчання станом на 2030 рік складатиме 8.146 осіб.
Прогнози щодо кількісті нових пілотів, техніків з технічного обслуговування та членів кабінного екіпажу, які будуть потрібні в найближчі 20 років (з 2021 року по 2041 рік) по різних регіонах світу, публікує на своєму офіційному сайті корпорація "БОЇНГ".
Відповідно до якого для світового комерційного флоту протягом наступних 20 років необхідні 612 000 нових пілотів, 626 000 нових техніків з технічного обслуговування та 886 000 нових членів кабінного екіпажу.
Отримати професію пілота цивільної авіації можна на факультеті льотної експлуатації Української державної льотної академії. Сьогодні тут здійснюється підготовка пілотів за державним замовленням та на договірній основі.
Спеціальність „Авіаційний транспорт”
ОПП "Льотна експлуатація повітряних суден"
професійні права (робота в якості) -
комерційний пілот літака (другий пілот)
Оскільки до стану здоров’я й професійно важливих якостей таких фахівців існують особливі вимоги – вступники на зазначену спеціальність проходять первинну медичну сертифікацію .
Особливості вступної кампанії – за цим посиланням.
Навчання проводиться на основі відповідних Державних та галузевих стандартів освіти України.
Для управління сучасними літаками пілот повинен мати не тільки бездоганний фізичний розвиток, але й високий рівень інтелекту, глибокі теоретичні знання, стійкі практичні навички. Підготовка такого фахівця включає в себе широкий спектр як загальноосвітніх, так і спеціальних дисциплін – конструкцію літаків і двигунів, льотну експлуатацію, аеродинаміку і динаміку польотів, повітряну навігацію, обслуговування повітряного руху та багато іншого. Майбутня робота вимагає також безумовної відповідальності, дисциплінованості, бездоганного володіння англійською мовою – система підготовки майбутнього пілота в нашому навчальному закладі враховує все це. Тільки ті курсанти, які є успішними в теоретичній та психофізіологічній підготовці, приступають до польотів. Спочатку – на комплексних тренажерах льотної академії. По закінченню тренажерної підготовки настає період льотної практики.
Льотну підготовку курсантів-пілотів відповідно до норм ІСАО та Загальних авіаційних вимог (РARТ-FCL1) у відповідності до стандартів Європейського агентства з безпеки польотів (EASA) для отримання свідоцтва члена екіпажу забезпечує льотна служба академії, яка має Сертифікат на право здійснювати підготовку для отримання свідоцтва члена екіпажу (FTO) та внесення кваліфікаційних відміток у свідоцтво члена екіпажу (TRTO), виданий Державною авіаційною службою України.
Навчальний заклад забезпечено парком літаків та відповідною інфраструктурою, що забезпечує проведення навчання за курсом підготовки для отримання свідоцтва комерційного пілота (Commercial Pilot License - CPL) та кваліфікаційних відмінок: дозвіл на виконання польотів за приладами (Instrument Rating - IR(A)); дозвіл на пілотування багатодвигунних повітряних суден (Multi engine ration - МЕР) та дозвіл на польоти вночі. Виконання навчальних польотів на таких літаках відповідно до міжнародних вимог передбачає попереднього вивчення ряду спеціальних предметів на англійській мові.
По завершенню навчання, випускники отримують кваліфікацію “Пілот літака”, диплом про освіту державного зразка Міністерства освіти та науки України.
Після закінчення навчання, випускникам присвоюється освітній ступень бакалавра (термін навчання 4 роки). На базі бакалавра є можливість продовжити навчання на другому рівні вищої освіти та отримати освітній ступень магістра (термін навчання 1 рік 4 місяця).