36-ті роковини Чорнобильської трагедії
Одна з найбільших техногенних катастроф в історії людства сталася 36 років тому на території України— аварія на Чорнобильській АЕС.
Її наслідки вимірюються життями і здоров’ям майже 5 мільйонів людей і торкнулися усієї Європи. Тоді тільки завдяки надзусиллям і героїзму рятувальників катастрофа не набула ще більших масштабів.
Сьогодні ми добре пам’ятаємо, що атомна енергетика вимагає серйозного та відповідального ставлення, суворого дотримання усіх норм безпеки. Саме тому, що ми пережили цю трагедію, бачили, відчували і досі відчуваємо її наслідки, ми щоразу звертаємося, кричимо до усього світу, ніколи не допускати подібного.
Чорнобильська атомна електростанція цьогоріч зіштовхнулася з новим викликом — захопленням російськими військами та подальшим «ядерним терором», але встояла.
І ми не можемо збагнути, як, а головне заради чого, росіяни своїми варварськими діями готові створити ще більшу техногенну катастрофу. Загрожувати нам, собі, світові, захоплюючи атомні станції, залякуючи ядерною війною.
«36 років по тому світ зіштовхнувся з новим викликом — захопленням Чорнобильської АЕС російськими військами та подальшим «ядерним терором». Перебуваючи в заручниках, зміна ЧАЕС відпрацювала 600 годин поспіль. Найменша помилка могла призвести до нової трагедії. Велика подяка всім працівникам, які, попри все, стояли на захисті ядерної та радіаційної безпеки та які продовжують це робити під дулами автоматів на захопленій Запорізькій АЕС. Ми пам’ятаємо героїзм кожного!», – сказав прем’єр-міністр України Денис Шмигаль.
Ми завжди маємо пам’ятати і розуміти, що мирний атом, не пробачає халатності і варварства, вартує поваги і відповідальності. Нехай спогади про жахливу трагедію стануть гірким уроком нам і майбутнім поколінням.
Згадаємо сьогодні про Чорнобиль та його Героїв: