Загальна інформація:
Ступінь вищої освіти та назва кваліфікації:
Магістр. Магістр з авіаційного транспорту
Офіційна назва освітньо-професійної програми:
Авіаційний транспорт
Тип диплому та обсяг освітньо-професійної програми:
Диплом магістра, одиничний, 90 кредитів ЄКТС,
термін навчання 1 рік 5 місяців

Авіаційний транспорт – один із видів транспорту, що здійснює перевезення пасажирів, пошти і вантажів повітряним шляхом. Включає повітряні судна і необхідну для їх експлуатації інфраструктуру: аеропорти, диспетчерські й технічні служби.

Дослідженням перспектив і тенденцій розвитку світової цивільної авіації постійно займаються провідні організації в галузі цивільної авіації International Civil Aviation Organization (ІСАО) та International Air Transportation Association (ІАТА), зарубіжні та вітчизняні науковці. На думку світових експертів, безперечно, повідні позиції будуть займати повітряні перевезення. Останніми десятиліттями їх світовий обсяг неухильно зростає. Авіаційний транспорт відіграватиме дедалі більше помітну роль в житті нашого суспільства.

Розвиток авіаційного транспорту в Україні стоїть на першочерговому місті про, що свідчить «Національна транспортна стратегія України на період до 2030 року», яка схвалена розпорядженням Кабінету Міністрів України Оскільки сучасні реалії вимагають звертати увагу на розвиток авіаційної науки й техніки постає необхідність у підготовці висококваліфікованих фахівців з авіаційного транспорту.

Освітньо-професійна програма зі спеціальності 272 «Авіаційний транспорт» розроблена за всіма вимогами Стандарту вищої освіти України: другого (магістерський) рівня, галузь знань 27 «Транспорт», спеціальність 272 «Авіаційний транспорт», який затверджений і введений в дію наказом Міністерства освіти і науки України № 16 від 05.01.2021 р.
Мета освітньо-професійної програми: підготовка магістрів з авіаційного транспорту шляхом здобуття теоретичних знань, умінь, навичок та інших компетентностей, що забезпечують їх здатність розв’язувати складні задачі та проблеми професійної діяльності в галузі авіаційного транспорту та/або у процесі навчання, що передбачає проведення досліджень та/або здійснення інновацій та характеризується невизначеністю умов і вимог. Освітньо-професійна програма має прикладну орієнтацію. Базується на загальновідомих інженерних наукових результатах та практиці у сфері авіаційного транспорту, у рамках якої можлива подальша професійна кар’єра і подальше навчання у даній галузі.

Якісне викладання компонент освітньо-професійної програми забезпечується за допомогою комп’ютерного класу, лабораторії мультимедійних технологій навчання перекладу, мультимедійного класу для навчання усного перекладу, обладнаних персональними комп’ютеризованими навчальними місцями з сучасним програмним забезпеченням. Всі навчальні аудиторії обладнані комп’ютерами та мультимедійними проєкторами. Матеріально-технічне забезпечення підготовки магістрів характеризується наявністю та використанням в освітньому процесі додаткової, нетипової для закладів вищої освіти, авіаційної виробничої інфраструктури, яка включає в себе, зокрема, зразки авіаційної техніки, систем та агрегатів повітряних суден, навчальні літаки, льотні та диспетчерські тренажери, експлуатаційне обладнання виробничих структурних підрозділів, аеродром, злітно-посадкову смугу тощо.

Українська державна льотна академія не втрачає нагоди надати нашим кращим студентам можливість реалізувати свій потенціал, відкрити для себе щось нове та знайти себе на вітчизняному чи зарубіжному ринку праці, оскільки проводиться співпраця з вітчизняними та навчальними закладами Європейського союзу в рамках програми «Еразмус+».
Після успішного випуску випускники можуть претендувати на престижні та актуальні керівні посади в Міністерстві інфраструктурі України, авіакомпаніях, аеропортах, підприємствах авіаційного інжинірингу, хендлінгових та логістичних компаніях та ін., а також в науково-дослідних підприємствах авіаційного транспорту.

Туризм в Україні та багатьох інших державах світу проголошується одним з пріоритетних напрямків соціально-економічного розвитку. Зростання ролі туристичної діяльності в світовій економіці потребує підготовки професійних кадрів, які будуть наділені професійними компетенціями та уміннями швидко адаптуватись до надзвичайно мінливої галузі.

Готельно-туристичний і курортний сервіс, як суспільні феномени, що охоплюють соціокультурні, організаційно-технологічні, економічні, географічні та правові аспекти процеси і явища, пов’язані з організацією якісного, комфортного та безпечного готельно-туристичного й курортного обслуговування. В цьому сенсі готельно-туристичний і курортний сервіс, як сфера професійної діяльності, передбачає здобуття знань та умінь у сфері організації готельно-туристичного і курортного обслуговування, а також надання, просування, реалізацію та організацію споживання готельно-туристичних і курортних послуг.

Освітньо-професійна програма «Готельно-туристичний та курортний сервіс» ініційована в межах спеціальності 242 «Туризм», метою якої  є підготовка висококваліфікованих фахівців з сучасними поглядами та інноваційним способом мислення, готових здійснювати професійну діяльність в галузі туризму; формування загальних і професійних компетентностей для їх подальшого застосування в процесі виконання професійних завдань на підприємствах готельного, туристичного та курортного сервісу.

Кіровоградська область має потужний туристсько-рекреаційний потенціал, реалізація якого є стратегічним завданням в контексті економічного розвитку області, на території якої функціонують 43 готельних підприємства, 39 баз відпочинку та оздоровлення, 2 санаторно-курортних та лікувально-оздоровчих заклади, 27 туристичних підприємств, які надають послуги організації подорожей за кордон, а також 35 туристичних підприємств, які надають послуги з організації внутрішнього туризму.

В процесі навчання студенти будуть мати можливість проходження практичної підготовки в діючих туристичних, готельних та курортних закладах області та України. Випускники ОПП «Готельно-туристичний і курортний сервіс» будуть мати необхідні знання та компетентності для працевлаштування у туристичних компаніях, готельних підприємствах, курортних закладах, інших закладах індустрії туризму й рекреації на таких посадах:

  • керуючий готелем (пансіонатом, кемпінгом і т. ін.);
  • директор комплексу (оздоровчого, спортивного, туристського, курортного);
  • завідувач туристичного агентства;
  • фахівець з конференц-сервісу;
  • фахівець зі спеціалізованого обслуговування;
  • фахівець з туристичного обслуговування;
  • фахівець із організації дозвілля;
  • організатор подорожей (екскурсій);
  • офісний службовець (подорожі);
  • інспектор з туризму;
  • екскурсовод.

Третій (освітньо-науковий) рівень вищої освіти відповідає восьмому рівню Національної рамки кваліфікацій. Освітньо-науковий рівень вищої освіти передбачає здобуття особою теоретичних знань, умінь, навичок та інших компетентностей, достатніх для продукування нових ідей, розв’язання комплексних проблем у галузі професійної та/або дослідницько-інноваційної діяльності, оволодіння методологією наукової та педагогічної діяльності, а також проведення власного наукового дослідження, результати якого мають наукову новизну, теоретичне та практичне значення.

На цьому рівні здобувається ступінь доктора філософії. Особа має право здобувати ступінь доктора філософії на основі ступеня магістра (до ступеня магістра прирівнюється освітньо-кваліфікаційний рівень спеціаліста).

Доктор філософії – це освітній і водночас перший науковий ступінь, що присуджується в результаті успішного виконання здобувачем вищої освіти відповідної освітньо-наукової програми та публічного захисту дисертації у спеціалізованій вченій раді. Обсяг освітньої складової освітньо-наукової програми підготовки доктора філософії становить 30–60 кредитів ЄКТС.

Особа має право здобувати ступінь доктора філософії під час навчання в аспірантурі. Особи, які професійно здійснюють наукову, науково-технічну або науково-педагогічну діяльність за основним місцем роботи, мають право здобувати ступінь доктора філософії поза аспірантурою, зокрема під час перебування у творчій відпустці, за умови успішного виконання відповідної освітньо-наукової програми та публічного захисту дисертації у спеціалізованій вченій раді.

Вступ на доктора філософії здійснюється на основі:

- диплому спеціаліста;
- диплому магістра.

Термін підготовки – 4 роки.

ОГОЛОШЕННЯ ПРО ПРИЙОМ НА НАВЧАННЯ ДО АСПІРАНТУРИ

ПРАВИЛА ПРИЙОМУ ДО АСПІРАНТУРИ

Контакти аспірантури

СПЕЦІАЛЬНОСТІ ТА ОСВІТНЬО-НАУКОВІ ПРОГРАМИ:

Шифр і найменування галузі знань: A–Освіта
Код і найменування спеціальностей: A1 «Освітні науки»

  • ОНПОсвітні науки

Шифр і найменування галузі знань: J–Транспорт та послуги
Код і найменування спеціальностей: J6 «Авіаційний транспорт»

  • ОНПТранспортні технології на авіаційному транспорті

ФОРМА НАВЧАННЯ:

- з відривом від виробництва - денна (очна)
- без відриву від виробництва - заочна

ОПЛАТА НАВЧАННЯ:

- за кошти державного бюджету (бюджет)
- за кошти фізичних та/або юридичних осіб (контракт)
- за кошти фізичних та/або юридичних осіб (гранти)

ВАРТІСТЬ НАВЧАННЯ В АСПІРАНТУРІ:

ПЕРЕЛІК ДОКУМЕНТІВ ДЛЯ ВИКОНАННЯ УМОВ ВСТУПУ НА НАВЧАННЯ:

  1. Заява на ім’я ректора УДЛА подається вступником у паперовій формі (електронній формі). У заяві вступники вказують конкурсну пропозицію із зазначенням спеціальності (предметної спеціальності, спеціалізації, освітньої програми) та форми здобуття освіти.
  2. Ксерокопія документа, що посвідчує особу (паспорт, ГО-картка з пропискою тощо) - 2 примірника.
  3. Ксерокопія облікової картки платника податків (РНОКПП) - 2 примірника.
  4. Ксерокопія військово-облікового документу (у військовозобов’язаних - військового квитка або тимчасового посвідчення, а у призовників - посвідчення про приписку до призовних дільниць) - 2 примірника.
    Про надання роз'яснень "Порядку організації та ведення військового обліку призовників, військовозобов’язаних та резервістів, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 30 грудня 2022 р. № 1487"
  5. Ксерокопія документа про раніше здобутий освітній (освітньо - кваліфікаційний) рівень, на основі якого здійснюється вступ, і копію додатка до нього.
  6. Ксерокопія сертифікату ЄВІ 2023-2025, ЄВВ-2025.
  7. Мотиваційний лист, підписаний вступником (зразок додається).
  8. Пільгові документи, які підтверджують право вступника на зарахування за пільговими умовами (за наявності).
  9. Особовий листок з обліку кадрів з фотокарткою, завірений (печаткою) за місцем роботи.
  10. Довідку з місця роботи (за наявності).
  11. Копію трудової книжки, засвідчену за місцем роботи (за наявності).
  12. Список наукових досягнень вступника за обраною спеціальністю (за наявності) та копії документів (статей, патентів, дипломів тощо), що їх підтверджують (за наявності).
  13. По 2 фотокартки розміром 4х6 та 3х4 см.

МОТИВАЦІЙНИЙ ЛИСТ:

Написання мотиваційного листа при вступі до УДЛА впроваджено Законом України «Про внесення змін до деяких законів України щодо вдосконалення освітньої діяльності у сфері вищої освіти», а саме до статті 44 Закону України «Про вищу освіту».
Терміни подання мотиваційного листа – одночасно з поданням документів.

Вимоги до мотиваційних листів вступників на освітньо-науковий ступень доктора філософії
Критерії оцінювання мотиваційних листів

ОБСЯГ БЮДЖЕТНОГО ФІНАНСУВАННЯ В АСПІРАНТУРІ

ФОРМИ І ЗРАЗКИ ДОКУМЕНТІВ ДЛЯ ВСТУПУ ДО АСПІРАНТУРИ

РОЗКЛАД ВСТУПНИХ ІСПИТІВ: 

ПРОГРАМИ ФАХОВИХ ВСТУПНИХ ВИПРОБУВАНЬ :

 

ДЕТАЛЬНІШЕ:

Заява встановленого зразка очна (денна):
До участі у вступних випробуваннях на спеціальність 011 «Освітні, педагогічні науки», конкурсна пропозиція «Освітні, педагогічні науки»
До участі у вступних випробуваннях на спеціальність 275 «Транспортні технології», спеціалізація 275.00 «Авіаційний транспорт», конкурсна пропозиція «Транспортні технології в авіаційному транспорті»

Заява встановленого зразка заочна:
До участі у вступних випробуваннях на спеціальність 011 «Освітні, педагогічні науки», конкурсна пропозиція «Освітні, педагогічні науки»
До участі у вступних випробуваннях на спеціальність 275 «Транспортні технології», спеціалізація 275.00 «Авіаційний транспорт», конкурсна пропозиція «Транспортні технології в авіаційному транспорті»

Автобіографія

Особовий листок з обліку кадрів

Зразок бланка згоди про обробку персональних даних

Особиста анкета здобувача