На сьогодні в Україні, як і в усьому світі відбувається процес активного розвитку цивільної авіації і кількість польотів повітряних суден (особливо по міжнародних повітряних трасах) зросла продовжує зростати. Як би нам не хотілося, але експлуатація повітряного транспорту пов'язана з виникненням особливих ситуацій в польоті, які можуть призводити до авіакатастроф. Згідно з керівними документами цивільної авіації України і документам міжнародної організації цивільної авіації ICAO, міжнародні польоти над територією держави дозволяється виконувати тільки при забезпеченні аварійного обслуговування повітряного руху та пошуково-рятувального забезпечення польотів.

З 2001 року льотна академія проводить підготовку курсантів за спеціалізацією «Аварійне обслуговування та безпека на авіаційному транспорті».

Перелік дисциплін кафедри:

- Організація і технологія проведення пошуково-рятувальних робіт;
- Аварійно-рятувальне обладнання;
- Авіаційна безпека в аеропортових комплексах;
- Технічні засоби контролю на безпеку;
- Митне забезпечення міжнародних перевезень;
- Організація роботи координаційних центрів пошуку та рятування;
- Основи автономного існування та виживання;
- Основи медицини катастроф;
- Пожежна безпека повітряних суден та об’єктів аеропортового комплексу;
- Гірська та водна рятувальна підготовка.

Можливості працевлаштування:

- робота в гуманітарних, стабілізуючих та миротворчих місіях по всьому світу в авіакомпанії «Українські вертольоти»;
- координаційні центри пошуку та рятування;
- служби аварійно-рятувального та протипожежного забезпечення польотів в аеропортах, авіакомпаніях;
- служби авіаційної безпеки в аеропортових комплексах, авіакомпаніях;
- авіакомпанії, авіапідприємства;
- авіаційні пошуково-рятувальні бази;
- найкраща база для працевлаштування бортпровідником повітряного судна;
- місцеві аварійно-рятувальні служби;
- навчально-тренувальні центри з авіаційної безпеки та пошуку і рятування.

Основні факти про спеціалізацію «Аварійне обслуговування та безпека на авіаційному транспорті»:

Майбутні фахівці з аварійного обслуговування та безпеки на авіаційному транспорті  - це сучасні авіаційні спеціалісти з професійною підготовкою відповідно до міжнародних стандартів, які освоюють професійну діяльність одразу в двох галузях: авіаційної безпеки та  пошуку і рятування.

Відповідно до вимог керівних документів Міжнародної організації цивільної авіації (ІСАО) та Державної авіаційної служби України виконання польотів без належного рівня аварійного обслуговування та пошуково-рятувального забезпечення заборонено. Це визначає величезне значення ролі фахівців даного профілю.

У сучасних умовах у зв’язку із зростанням загроз здійснення терористичних актів, надважливим є забезпечення безпеки, в тому числі і авіаційної галузі. Зауважимо, що згідно стандартів ICAO, забезпечення авіаційної безпеки в аеропортовому комплексі є обов’язковою умовою для виконання польотів.

Можливість приймати участь в місіях ООН та інших міжнародних програм з рятування людей.

ЛА НАУ являється єдиним закладом вищої освіти в Україні, що готує фахівців даного профілю.

Доктор педагогічних наук, доцент, завідувач кафедри пошуку, рятування, авіаційної безпеки та спеціальної підготовки.
Освіта:
Кіровоградський державний педагогічний університет ім. О.С. Пушкіна, спеціальність «Вчитель фізичної культури» ; Льотна академія Національного авіаційного університету, спеціальність «Авіаційний транспорт», спеціалізація «Аварійне обслуговування та безпека на авіаційному транспорті»
У 2016 році захистив дисертаційну роботу на здобуття наукового ступеня доктора педагогічних наук на тему «Теоретичні та методичні основи формування професійної надійності фахівців з аварійного обслуговування та безпеки на авіаційному транспорті» за спеціальністю 13.00.04 ˗ теорія і методика професійної освіти в Класичному приватному університеті (м. Запоріжжя).
Є автором більше 100 наукових та навчально-методичних праць, серед яких: 1 монографія, 1 навчально-методичний посібник з грифом МОН України, 8 навчально-методичних посібників. Під його керівництвом захищено 1 дисертаційну роботу на здобуття наукового ступеня кандидата педагогічних наук.
Коло наукових інтересів: дослідження проблеми формування професійної надійності майбутніх авіаційних фахівців.
Доцент.
Кіровоградський державний педагогічний інститут ім. О.С.Пушкіна, 1990 р. Спеціальність : «Математика, фізика».
Кандидат біологічних наук, 03.00.05 - Ботаніка. Тема дисертації:«Структурна організація рослинних угрупувань західних районів Криворізького залізорудного басейну. Стан та прогноз розвитку». Диплом ДК №017905.
Доцент кафедри безпеки авіації. Атестат 12ДЦ №046456
Коло наукових інтересів: Дослідження здоров’я зберігаючих технологій в процесі підготовки операторів складних систем; забезпечення безпеки життєдіяльності людини в контексті сталого розвитку.
Доцент.
Державна льотна академія України, 2007 р. Спеціальність: «Обслуговування повітряного руху». Кандидат педагогічних наук. 13.00.04 – Теорія і методика професійної освіти. Тема дисертації: «Формування професійної готовності майбутніх диспетчерів координаційного центру пошуку та рятування». Диплом ДК № 031376 від 29.09.2015 р. м. Харків
Коло наукових інтересів: Дослідження проблеми підвищення ефективності забезпечення авіаційного пошуку і рятування в Україні; професійна підготовка майбутніх фахівців з пошуку і рятування; формування професійної готовності майбутніх диспетчерів координаційного центру пошуку і рятування; порівняльний аналіз професійної діяльності і підготовки фахівців з проведення пошуково-рятувальних робіт в Україні та Королівстві Норвегія.
Cтарший викладач.
Харківський державний університет ім. О.М. Горького, 1981 р. Спеціальність : «Радіофізика і електроніка».
Коло наукових інтересів: Дослідження інтеграції новітніх технічних засобів контролю на безпеку в пункти перед польотного догляду пасажирів, багажу та вантажів.
Cтарший викладач.
Ворошиловградське вище училище штурманів, 1990 р. Спеціальність: «Штурманська тактична авіація».
Коло наукових інтересів: Дослідження особливостей використання технічних засобів митного контролю.
Cтарший викладач.
Куйбишевський медичний інститут 1984 р. Спеціальність: Лікувально-профілактична справа Кваліфікація за дипломом: Військовий лікар.
Коло наукових інтересів: Наукові і практичні основи підвищення ефективності системи надання ПП аварійно-рятівними підрозділами на місці авіаційної події.
Доцент кафедри
Державна льотна академія України, 2011 р. Спеціальність : «Обслуговування повітряного руху». Дослідження методів оптимізації маршрутів евакуації постраждалих внаслідок авіаційних подій. Коло наукових інтересів: Удосконалення методів підготовки екіпажів ПС до дій, що пов’язані з виконанням вимушених посадок на водну поверхню.