Кафедра інформаційних технологій
Завідувач кафедри: Неділько Віталій Миколайович, доцент, кандидат технічних наук
Адреса: м Кропивницький, вул. Добровольського 4, ауд. № 114
E-mail кафедри:
Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.
Кафедра інформаційних технологій відносно молода кафедра, яка була створена у 1995 році. Кафедра інформаційних технологій є випускової для здобувачів вищої освіти за спеціальністю 272 «Авіаційний транспорт», спеціалізації «Аеронавігаційне забезпечення і планування польотів», забезпечуючи виконання освітньо-професійних програм освітніх ступенів «бакалавр» і «магістр».
На кафедрі здійснюється якісна підготовка диспетчерів із забезпечення польотів.
Диспетчер із забезпечення польотів
Забезпечує оперативне регулювання роботи екіпажу повітряного судна під час підготовки та виконання польоту. Складає плани польотів та подає їх до відповідних підрозділів обслуговування повітряного руху. Під час виконання польоту за повторювальними планами контролює їх активацію у встановлений перед виконанням рейсу час. Забезпечує контроль підготовки та виконання рейсів із дотриманням вимог безпеки польотів. Оцінює метеорологічну та навігаційну обстановку. Забезпечує експлуатанта необхідною документацією для виконання польотів (дозволами, аеронавігаційною та метеорологічною інформацією тощо).
Враховує та оцінює в аеронавігаційних розрахунках та оперативному плануванні рейсів технічні можливості повітряних суден та відповідного аеронавігаційного обладнання, інші обмеження, що впливають або можуть вплинути на виконання польотів. Аналізує відповідність льотно-технічних характеристик повітряних суден, на яких виконуватимуться рейси, обсягам комерційного завантаження, характеристикам та стану злітно-посадкових смуг та метеорологічним умовам на аеродромі призначення, запасних аеродромах і на маршруті польоту.
Повинен знати: Конституцію України, Повітряний кодекс України; накази, постанови, керівництва, інструкції, керівні документи Міністерства транспорту і зв'язку України, Державної авіаційної адміністрації, відповідні документи Міжнародної організації цивільної авіації (ICAO), що регламентують діяльність цивільної авіації, структуру та напрями діяльності авіапідприємства (авіакомпанії); керівництво виконання польотів за напрямом своєї роботи; правила радіообміну з екіпажами повітряних суден; правила визначення робочого часу та часу відпочинку екіпажів повітряного судна цивільної авіації; основи трудового законодавства; іноземну мову в обсязі, необхідному для виконання професійних обов'язків; відповідні фаховим завданням програмні засоби роботи на комп'ютері; норми охорони праці, виробничої санітарії, протипожежного захисту.
Можливості працевлаштування:
Державіаслужба, Служба аеронавігаційної інформації, брифінги, Украерорух, ДП “Антонов” (а/п Гастомель, Святошин), Харківське державне авіаційно-виробниче підприємство, Кременчуцький льотний коледж НАУ (а/п Велика Кохнівка), ПОГ “Центральний аероклуб ТСОУ ім. О.К.Антонова” (ЗПМ Київ (Чайка), а/п Київ (Бузова), ТОВ “Техвестсервіс” (а/п Черкаси), міжнародні та інші аеропорти: ДП “Міжнародний аеропорт Бориспіль”, ТОВ “Міжнародний аеропорт “Дніпропетровськ”, КП “Міжнародний аеропорт Запоріжжя”, КП “МА Одеса”, ДП “МА Львів ім. Данила Галицького”, дочірнє підприємство Аеропорт “Житомир” ТОВ “Акорд”, аеропорт “Херсон” КП Херсонської облради “Херсонські авіалінії”, міжнародний аеропорт “Київ” тощо.
В якості диспетчера планування, диспетчера з оперативного контролю, співробітника авіакомпанії з аеронавігаційного обслуговування, співробітника групи організації контролю по формуванню рейсу, співробітника авіакомпанії по розрахунку ваги та центрування повітряного судна, співробітника аеродромних служб, льотного диспетчера.
Кафедра забезпечує освітній процес викладанням наступних професійно-орієнтованих дисциплін:
- «Аеродроми»;
- «Геоінформаційні системи»;
- «Геоінформаційні технології»;
- «Документи аеронавігаційної інформації»;
- «Інформаційні системи та технології»
- «Методологія основ професійної діяльності»;
- «Методологія наукових досліджень»;
- «Об’єктно – орієнтоване програмування»;
- «Організація баз даних і знань»;
- «Основи програмування та алгоритмічні мови»;
- «Основи створення та експлуатації АІС»;
- «Планування та контроль за виконанням польотів»;
- «Програмне забезпечення обчислювальних систем»;
- «Системи управління якістю та безпекою»;
- «теорія та методика професійного навчання»;
- «Аеронавігаційне забезпечення та планування польотів»;
- «Вступ до фаху»;
- «Інформаційні технології»;
- «Математичне моделювання професійних задач»;
- «Обчислювальні системи та мережі»;
- «Операційні системи та системне програмування»;
- «Основи наукових досліджень»;
- «Основи програмування»;
- «Основи теорії прийняття рішень».
Науково-педагогічними працівниками кафедри розроблено та видано більше ніж 250 наукових та науково-методичних робіт.
На кафедрі здійснюється навчально-виховна, науково-методична та науково-дослідна діяльність за фахом 272 «Авіаційний транспорт» в рамкаж підготовки фахівців льотної експлуатації, обслуговування повітряного руху та менеджменту.
СКЛАД НАУКОВО-ПЕДАГОГІЧНИХ ПРАЦІВНИКІВ КАФЕДРИ:











